Letní dětské tábory 2024

Letní dětské tábory v Rozsochách (na Vysočině) jsou určeny pro „táborníky“ ve věku od 6 do 13 let.  Děti si vyzkouší mnoho sportovních aktivit a při tom se učí spolupráci, vyjadřování emocí i řešení různých situací. Společně strávený čas je cestou za dobrodružstvím. Na táboře vládne rodinná atmosféra, protože se všichni navzájem znají. Jsme prostě jedna velká parta.

Děti nejsou rozděleny na oddíly, takže i dva táborníci (ať už sourozenci, kamarádi) různého věku spolu mohou zažívat dobrodružství, bydlet spolu v pokoji a navzájem si pomáhat.

Letní dětský tábor 2019

Na co se mohou děti na táboře těšit

Hry v přírodě

Naší hernou jsou pole, lesy a louky…a když nám bude přáno, jako v minulém roce, budeme možná dovádět i na balících sena! Bohatý program tvoří společně dospělí i děti! A když se „zešeří“, děti si vyzkouší i noční hru! Prostě dobrodružství na každém kroku!

Celodenní výlet

Dobrodružství prostě v létě čeká na každém kroku a my jim půjdeme vstříc! V rámci táborového programu budeme kromě celodenního výletu navštěvovat i místa v okolí penzionu. Při příznivém počasí se vykoupeme i v rybníku!

Táborák

Co by to bylo za tábor bez táboráku. Děti si budou moci opéct “špekáčky”, zazpívat si s kytarou a vyprávět si různé historky. Záře ohně prostě k letním zážitkům na táboře patří, o tom snad ani není pochyb!

O děti je postaráno po všech stránkách, tedy o bohatý program, pitný režim, celodenní stravu.

Počet uskutečněných táborových turnusů
0
Spokojených dětí se na naše tábory vrací
0 %

Nemáte momentálně tolik času?

Nechte si poslat odkaz s našim táborem na e-mail.


  Co o nás říkají rodiče dětí?

  Menší ochutnávka z minulého letního táboru

  V průběhu každého turnusu pro vás vytváříme táborový deník. Jak vypadají deníky z minulých turnusů letních táborů se můžete podívat zde – deníky.

  Termíny a turnusy letních táborů 2024

  Přihlaste své děti na letní dětské tábory v roce 2024 už teď a zajistěte jim skvělé letní zážitky!

  Sportmánia I.

  Termín: V přípravě

  Termín: 29. 6. – 6. 7. 2024

  Cena: 6 490,- Kč

  Cena: 6 490,- Kč  

  Cena zahrnuje animační program specializovaný na zážitkovou pedagogiku, kompletní stravování (snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, večeře, pitný režim včetně surovin pro opékání na ohni), ubytování v apartmánech, odměny, materiály, sportovní pomůcky, vybavení lékárničky, dopravu k lékaři v případě nutnosti i fotky z tábora v elektronické podobě.

  Posledních: 5 volných míst

  (počty jsou pouze orientační)

  Už teď se můžete podívat na vedoucí, kteří s dětmi budou na táboře v Táborovém deníku Sportmánia I. 2023.

  Fotky a táborový deník Sportmánia I. 2023 naleznete zde.

  Fotky a táborový deník Sportmánia I. 2022 naleznete zde.

  Sportmánia II.

  Termín: V přípravě

  Termín: 7. 7. – 14. 7. 2024

  Cena: 6 490,- Kč

  Cena: 6 490,- Kč  

  Cena zahrnuje animační program specializovaný na zážitkovou pedagogiku, kompletní stravování (snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, večeře, pitný režim včetně surovin pro opékání na ohni), ubytování v apartmánech, odměny, materiály, sportovní pomůcky, vybavení lékárničky, dopravu k lékaři v případě nutnosti i fotky z tábora v elektronické podobě.

  Poslední: 2 volná místa

  (počty jsou pouze orientační)

  Už teď se můžete podívat na vedoucí, kteří s dětmi budou na táboře v Táborovém deníku Sportmánia II. 2023.

  Fotky a táborový deník Sportmánia II. 2023 naleznete zde.

  Fotky a táborový deník Sportmánia II. 2022 naleznete zde.

  Na naše tábory můžete žádat o příspěvek zaměstnavatele nebo vaší pojišťovny, více si přečtěte v článku – Jaké pojišťovny a instituce přispívají na dětské tábory

  V případě, že nebude možné táborovou cestu realizovat z důvodu nařízení vlády, vrátíme vámi uhrazené finance v celkové výši.

  Pokud by vás více zajímalo příměstské provedení táboru, podívejte se na naši nabídku příměstských dětských táborů na Vysočině.

  Na sportovním táboře s pirátskou tématikou si vyzkoušíme méně či více tradiční hry individuálního i skupinového charakteru, vyrazíme na výlet, opečeme si špekáčky a zazpíváme s kytarou. A také si budeme povídat o všem kolem nás!

  Pobyt a hry v přírodě jsou skvělým prostředkem pro posílení smyslu pro fair play a vyrovnávání se s pocity výhry i prohry. Tábor je krásným prostředím pro to vyzkoušet si mnoho nového a zjistit, co nás baví více či méně. Od každého si totiž „okusíme“ něco. Mezi pohybovými aktivitami budeme kreslit, luštit šifry, hledat odpovědi na zapeklité otázky nebo se koupat!

  Cena zahrnuje kompletní stravování (snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, večeře, pitný režim včetně surovin pro opékání na ohni), ubytování, animační program specializovaný na zážitkovou pedagogiku, odměny, materiály, sportovní pomůcky, vybavení lékárničky, dopravu k lékaři v případě nutnosti i fotky z tábora v elektronické podobě.

  Pokud máte jakoukoliv otázku, napište nám na info@volnocasovkysport.cz

  Nemáte momentálně tolik času?

  Nechte si poslat odkaz s našim táborem na e-mail.


   Vize celého dětského tábora

   Spolupráce na táboře

   Pobyt je spojený převážně s přirozeným pohybem, každodenními hrami v lesích, na polích a loukách, prostě s trávením prázdninových chvil v přírodě. Cílem je přispívat k harmonickému rozvoji prostřednictvím sportovních aktivit, pobytem v přírodě propojeným s „povídáním“ a rozvojem sociálních dovedností dětí.

   K tomuto cíli směřujeme pomocí aktivit, které prověřují dětskou schopnost spolupráce, komunikační dovednosti, odolnost i vytrvalost, fyzické schopnosti, které přinášejí nejen mnoho zážitků, ale i prostor pro vzájemné sdílení.

   Mimo skupinových her se děti budou moci zúčastnit pohybových činností formou dobrovolných „mini turnajů“ (ping pong, líný tenis, atletické disciplíny apod.).

   Hned u penzionu je k tomu určené hřiště, které hojně využíváme. Součástí programu je celodenní výlet po okolí včetně návštěvy rybníka nebo koupaliště, takže si na své přijde téměř každý milovník vodních radovánek! A pro jistotu máme malý bazén hned u penzionu, abychom se v horkých prázdninových dnech mohli s dětmi v přestávkách osvěžit.

   Na táboře Sportmánia se všichni dobře znají. Každý se dostane ke “slovu”, vedoucí si na děti udělají i samostatně čas, když to zrovna potřebují. A to nejenom, když je třeba nejmenším táborníkům smutno, ale i když mají z něčeho obrovskou radost.

   Na našich táborech nikdy nechybí noční hra. Se „strašením“ si však nemusíte dělat hlavu, protože to my neděláme! Se západem slunce vyjdou do lesa, kde svíčky lemují cestu lesem. Pohyb v přírodě se totiž nekoná jen ve dne, ale i v noci. Překonávat strach, tak to k našemu táboru také patří. Zasloužená odměna od „ducha lesa“ je potom pro děti velkým potěšením.

   A tak je to i v životě. Mnoho dětí jede na naše tábory úplně poprvé, s pocitem, se kterým si neví mnohdy rady. O to je jejich radost větší, když po skončení mohou říct: „Bylo to skvělý a příští rok pojedu znovu.“

   Zmínka o našem posledním táboře na webu Adam.cz

   Líbí se Vám naše tábory? Pošlete nás do světa!

   Vedoucí na letních táborech

   Tým Volnočasovkek SPORT, z. s. baví tvořit zážitkové programy pro děti a mládež.

   Naši vedoucí jsou parťáci při cestách za dobrodružstvím, kteří podporují fajn atmosféru, vstřícné prostředí a vzájemné dobré vztahy mezi dětmi.

   Programem to nekončí, spousta věcí, ze kterých se skupiny a potažmo jednotlivci učí, probíhá mimoděk…na obědě, při cestě do lesa nebo při sezení v autobuse. Zážitky z tábora se tvoří 24 hodin denně a my u toho chceme být!

   Náš základ tvoří trojice vedoucích – Hanka, Marek a Boris.

   Podívejte se, jak probíhaly naše tábory v minulých rocích

   V minulém roce byl výlet za dobrodružstvím dětí opravdu pestrý! Na malou ochutnávku se můžete podívat třeba hned!

   Fotky a táborový deník Sportmánia I. 2023.

   Fotky a táborový deník Sportmánia I. 2022.

   Fotky a táborový deník Sportmánia I. 2021.

   Fotky a táborový deník Sportmánia II. 2023.

   Fotky a táborový deník Sportmánia II. 2022.

   Fotky a táborový deník Sportmánia II. 2021.

   Další informace ohledně táboru

   Režim táborového dne

   7:45 Budíček
   8:00 Ranní start – protažení a rozhýbání celého těla
   8:20 Snídaně
   9:00 – 12:15 Dopolední program (včetně svačiny)
   12:30 Oběd
   13:00 – 14:30 Zasloužený odpočinek s deskovými hrami či volitelným klidovým programem
   14:30 – 17:30 Odpolední program (včetně svačiny)
   18:00 Večeře
   19:00 – 21:00 Večerní program (pro mladší děti zhruba do 10 let je do 20:30)
   21:00 Čtení pohádky (u mladších dětí nebo zájemců), večerní hygiena
   21:30 Večerka

    

   Harmonogram se může lehce měnit v návaznosti na připravený program.

   Kde se bude tábor pořádat a ubytování pro děti

   Ubytování dětí během celého tábora bude v apartmánech v malebné vesnici Rozsochy v penzionu U Pazderů (Rozsochy 92, 592 57). Tato lokalita je příhodná k podnikání různorodých výletů do přírody, k vodě nebo do města. Program si můžeme zpestřit v blízkém městě Bystřice nad Pernštejnem návštěvou vybavené sportovní haly s vnitřním i venkovním bazénem.

   Součástí ubytování je travnaté hřiště, společenská místnost i venkovní posezení nejenom pod pergolou. Výhodou místa pobytu je bezprostřední kontakt s přírodou, kapacita ubytování vybízí, aby zde byly ubytovány pouze děti z tábora. Tato podmínka je pro nás klíčová, aby bylo možné s dětmi vytvořit skupinu, v níž si budou vzájemně rozumět.

   Účastníci jsou tedy ubytováni ve třech apartmánech s celkovou kapacitou 25 – 30 lůžek, každý apartmán má své sociální zařízení i malou kuchyňku. Hned u penzionu je možnost parkování.

   Ubytování pro tábor

   Odjezd na tábor

   Dopravu na a z tábora si rodiče zařizují vlastní.

   Pokud budete cestovat s dětmi vlakem do zastávky Rozsochy, organizátoři pro Vás na nádraží přijedou. Prosím, napište nám tuto prosbu do e-mailu na adresu info@volnocasovkysport.cz.

   Příjezdový a odjezdový den:

   • Příjezd dětí je vždy mezi 10:00 – 10:30, první den začíná obědem.
   • Odjezd dětí je vždy mezi 11:00 – 11:30, poslední den tedy končí dopolední svačinou.

   Přihláška na letní dětský tábor Sportmánia 2024

    Vyplňte prosím údaje o účastníkovi:

    Chystá se na tábor poprvé
    AnoNe

    Vyplňte prosím údaje o rodiči (zákonný zástupce):

    Turnus(y) na které chcete dítě přihlásit:

    Sportmánia I.Sportmánia II.

    Podmínky:

    Cíl táboru

    Cílem tábora Sportmánia je rozvíjet děti po stránce osobnostní prostřednictvím zážitkových aktivit v přírodě a s přírodou. Důraz je kladen na sebepoznání i poznání druhých a osvojení si efektivní komunikace s druhými. V rámci tábora děti zažijí mnoho různorodých aktivit sportovního i uměleckého zaměření díky celotáborové hře, ve které bude moci každý rozvíjet svůj potenciál.

    Účast na táboře předpokládá dobrovolnou účast a spolupráci účastníků, respektování táborového řádu a pokynů vedoucích. Upozorňujeme na možnost řešit opakované závažné přestupky po domluvě s rodiči i vyloučením z tábora na vlastní náklady účastníka.

    Poučení o platbě

    1. Rezervace místa na táboře pro dítě je provedena na základě vyplněné přihlášky a zaplacené zálohy 4 000 Kč, která musí proběhnout nejdéle do 7 dnů od odeslání on-line registrace.

    2. Celková cena tábora je 6 490,- Kč. Cena zahrnuje celkový pobyt na táboře s plnou penzí a bohatý program. Celková cena tábora musí být uhrazena nejpozději do 15. 6. 2024.

    3. Plaťte prosím bankovním převodem na č. ú. 2701164736/2010. Přihlášky přijímáme podle data zaplacení do vyčerpání kapacity tábora. Variabilní symbol je rodné číslo dítěte.

    4. Váš zaměstnavatel Vám může přispět na pobyt pro děti. Na tuto možnost se prosím u něj informujte. Potvrzení o přihlášení Vašeho dítěte na tábor Vám rádi vydáme. Fakturu pro Vašeho zaměstnavatele vystavíme na základě jeho písemné objednávky s uvedením jeho adresy a IČO popř. bankovního spojení.

    5. V případě potřeby Vám vystavíme potvrzení o účasti dítě na letním táboře pro zdravotní pojišťovnu.

    6. Storno poplatky:

     • V případě, že za Vámi přihlášené dítě zajistíte náhradníka, je storno poplatek 0 Kč.

     • Při zrušení přihlášky od zaplacení zálohy až do 15 dne před zahájením letního táboru je storno poplatek roven výši zaplacené zálohy (tzn. 4 000 Kč)

     • Zrušení přihlášky 14 – 3 dny před začátkem tábora je storno poplatek 75 % z celkové částky za tábor

     • Zrušení přihlášky 2 a méně dní před začátkem tábora je storno poplatek 90 % z celkové částky za tábor

     • Při onemocnění dítěte v průběhu tábora a nutnosti jeho odjezdu se peníze nevrací

     • V případě zákazu pořádání dětských táborů v důsledku nařízení vlády bude rodičům vrácená celá záloha i doplatek tábora

    Prohlášení:

    Přihlašuji své dítě závazně na tábor Sportmánia a souhlasím s cílem a programem tábora. Budu respektovat instrukce pořadatele. Jsem si vědom, že bez odevzdání řádně vyplněného „Potvrzení o bezinfekčnosti“ a „Posudku o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci a škole v přírodě“ nebude účastník do tábora přijat.

    Souhlasím s tím, že v průběhu tábora bude pořadatel provádět fotografickou dokumentaci průběhu tábora a vytvořené fotografie zveřejní pro reportážní, propagační a jiné účely související s činností a posláním spolku.