Staň se vedoucím na volnočasových akcích! - Volnočasovky SPORT, z. s.

Staň se vedoucím na akcích pro děti ještě dnes!

Postupně se rozrůstáme a naše akce dělají radost více a více dětem. S tím je však spojené i to, že se musí rozrůstat i náš tým, který děti provází na jejich cestách za dobrodružstvím. Nechceme děti pouze „hlídat“, ale být jim průvodci na táborových a jiných akcích, na které i díky nám, budou třeba vzpomínat celý život.

Toto všechno však klade vyšší nároky i na vedoucí, se kterými spolupracujeme, ale neboj, rádi Ti pomůžeme do začlenění do našeho „týmu snů“.

Pokud máš zájem o to s námi spolupracovat, neváhej a napiš naší hlavní vedoucí, která zastřešuje programy pro veškeré akce.

Spolupráce s námi může být různých typů

Pobytové akce

Pokud Tě zajímá dlouhodobější práce s dětmi a nebojíš se s nimi strávit i pár dní (a nocí), můžeš s námi spolupracovat na pobytových akcích typu táborů, škol a školek v přírodě nebo adaptačních kurzů.

Jednodenní akce

Pokud máš volno jenom pár dní v roce, které chceš věnovat dětem, můžeš s námi spolupracovat na kratších jednodenních akcích, na kterých zajišťujeme program.

Dlouhodobá spolupráce

Na některých projektech nebo akcích se pracuje delší dobu a i zde je prostor pro spolupráci. Můžeš se stát pravou i levou rukou Hanky, podílet se na přípravě programů a vymýšlet super dobrodružství!

Jak probíhá spolupráce?

Velmi záleží na Tvých časových možnostech a vzájemné domluvě. Trváme ale na tom, že co si domluvíme, tak to bude. Velmi neradi vidíme, že se Tvé plány mění těsně před nějakou akcí, na které máš spolupracovat. Zklamané děti do našeho „balíčku“ služeb prostě nepatří a neradi řešíme, když se musí něco na poslední chvíli měnit a narušuje to jejich výlet za dobrodružstvím. 

Pro komunikaci se všemi spolupracujícími vedoucími používáme Facebook skupinu (Volnočasovky SPORT – vedoucí), ve které nabízíme akce, na kterých s námi můžeš spolupracovat. Je tedy pouze a jenom na Tobě, ke které akce se přihlásíš. To Ti dává možnost vybírat si jenom z termínů a typů akcí, které Ti opravdu vyhovují. Věříme, že pouze zapálení mohou „zapalovat“ další! Co děláme nás prostě baví. Očekáváme, že si pečlivě vybereš, co by Tě zajímalo a my Ti pak pomůžeme s tím, abys v tom byl fakt dobrý!

Jakmile se přihlásíš, domluvíme se s Tebou na podrobnostech spolupráce. Následuje jenom poslední potvrzení od Tebe i nás, že všichni souhlasíme s podmínkami spolupráce a můžeme jít dělat radost těm nejdůležitějším – dětem!

Pokud máš jakoukoliv otázku, napiš nám na hana.pazderova@volnocasovkysport.cz

Momentálně vypsané pozice, které hledáme

Prázdninový táborový vedoucí

Jsi zapálený do sportu a rád by sis ověřil své dovednosti leadershipu, nespokojíš se s málem a chceš podporovat osobnostně sociální rozvoj dětí ve věku 6 – 13 let? Napiš nám, třeba hledáme právě Tebe!

Profil našich vedoucích:

 • Starší 18 let se zájmem o osobnostně sociální rozvoj, zážitkovou pedagogiku a pobyt v přírodě
 • Zapálení do sportu
 • Kuráž a týmový hráč
 • Lidé, kteří se rádi učí, hledající spíše cesty k cíli než k výmluvám, proč nejdou

A na co se u nás můžete těšit:

 • Fajn partu dětí i dospělých, kteří se rozhodli si léto naplno užít
 • Nabytí zkušeností se zážitkovou pedagogikou a vedením reflexí (což se můžeš učit i od dalších vedoucích)
 • Kompletně zajištěné ubytování i stravování, pobyt v malebné vesnici Rozsochy na Vysočině
 • Adekvátní platové ohodnocení dle zkušeností 
 • Na tu chvíli, kdy vám děti řeknou, že to bylo skvělé a příští rok vás chtějí vidět znova!

Lektor jednodenních akcí (víkendy i pracovní dny)

Baví Tě pro děti vymýšlet hry a u toho si s nimi povídat? Zapojovat se do komunitních aktivit a u toho myslet na to, jak je možné s dětmi rozvíjet jejich osobnost? Napiš nám, třeba hledáme právě Tebe!

Profil našich lektorů:

 • Starší 18 let se zájmem o osobnostně sociální rozvoj, zážitkovou pedagogiku a pobyt v přírodě
 • Zkušenost s aktivitami pro děti, schopnost komunikovat s rodiči
 • Úsměv od ucha k uchu a dobrá nálada, prostě si společně akci užijeme
 • Lidé, kteří se rádi učí, hledající spíše cesty k cíli než k výmluvám, proč nejdou
A na co se u nás můžete těšit:
 • Nabytí zkušeností se zážitkovou pedagogikou a vedením reflexí (což se můžeš učit i od dalších vedoucích)
 • Adekvátní platové ohodnocení dle zkušeností 
 • Nadšené děti, které jsou uchváceny vámi vymyšlenou hrou

Lektor na školách, školkách v přírodě a adaptačních kurzech

Jsi zapálený do sportu a rád by sis ověřil své dovednosti leadershipu, nespokojíš se s málem a chceš podporovat osobnostně sociální rozvoj dětí různého věku? Napiš nám, třeba hledáme právě Tebe.

Profil našich lektorů:

 • Starší 18 let se zájmem o osobnostně sociální rozvoj, zážitkovou pedagogiku a pobyt v přírodě
 • Zapálení do sportu, zvyklí aktivně využívat svůj volný čas, k čemuž motivují i děti
 • Lidé, kteří se rádi učí, hledající spíše cesty k cíli než k výmluvám, proč nejdou
 • Baví je tvořit a realizovat pro děti programy v rozsahu 3 – 5 dní 
 • Rádi si promluví i s učiteli, pomohou si navzájem s dalšími lektory a jsou prostě týmovými parťáky
A na co se u nás můžete těšit:
 • Fajn partu dětí i dospělých, kteří si užívají každou volnou chvíli v neformálním prostředí
 • Nabytí zkušeností se zážitkovou pedagogikou a vedením reflexí (což se můžeš učit i od dalších lektorů)
 • Kompletně zajištěné ubytování i stravování, podpora hlavního lektora, který má pobyt na starosti
 • Adekvátní platové ohodnocení dle zkušeností 
 • Na trénink leadershipu v tom nejlepším slova smyslu

A pokud se spoluprací s námi budeš chtít i někde pochlubit, vystavíme Ti potvrzení o praxi.

Co z toho budeš mít?

Nejdůležitější jsou nové zkušenosti. Díky vedení dětí se už nikdy nezalekneš ani vedení lidí. Kdo dokáže 7 letému dítěti vysvětlit bojovku, určitě se neztratí ani při vedení druhých. Věřte, že motivovat dítě k plnění vámi zadaných úkolů je asi tak těžké jako předat informace ke změnám v organizaci vašim podřízeným tak, aby se s nimi ztotožnili. A umět zreflektovat, jestli všemu porozuměli, tak to se taky hodí.

Naučíš se připravovat smysluplný program, timemanagement a taky pracovat v týmu dalších lidí. Takový výlet mimo komfortní zónu totiž není jen pro děti, ale i pro nás, dospělé. Také si užiješ čas s lidmi, kteří mají podobné záliby jako Ty a možná…stejně jako děti…získáš nové kamarády a různorodé zkušenosti.

Líbí se Vám co děláme? Pošlete nás do světa!

Vize našich akcí

Pořádáme různorodé dětské pobyty krátkodobého i dlouhodobého charakteru, při kterých se s námi děti a vlastně i dospělí dostávají na výlet za dobrodružstvím. Soustředíme se na osobnostně sociální rozvoj, kterému přispívají naše zážitkové aktivity. Naší hernou jsou vesměs pole, lesy a louky. Učíme se o světě rostlin, zvířat, ale i lidí. Věříme, že toto všechno přispívá k porozumění dětí světu kolem nich. 

Na našich pobytech si hodně povídáme o tom, co děti prožily a verbalizujeme, co se při různých aktivitách zejména pohybového charakteru dělo. Učíme se komunikovat, překonávat překážky, spolupracovat a taky se vyrovnávat s našimi slabými i silnými stránkami. Překonávání sama sebe, tak to k našemu táboru také patří. Zasloužená odměna v podobě zážitků je potom pro děti velkým potěšením.

A tak je to i v životě. Pro mnoho dětí jsou naše pobyty úplně první zkušeností, a tak se na ně přihlašují s pocitem, se kterým si neví mnohdy rady. O to je jejich radost větší, když po skončení mohou říct: „Bylo to skvělý a příští rok tady chci být znovu.“

Zmínka o našem posledním táboře na webu Adam.cz