fbpx

Prázdniny na táboře – Kouzelnická přátelství na táboře Harryho Pottera

Sken článku Prázdniny na táboře - Kouzelnická přátelství na táboře Harryho Pottera

Na prvním turnuse tábora nás navštívili z Denního věštce aka Jihlavských listů. Reportáž o prázdninách na táboře zpracovala paní Veronika Dawidowicz. Prostor dala i malým táborníkům, kteří se s ní rádi podělili o své dojmy. Přepis reportáže si můžete přečíst zde:

Každý tábor má vždy nějaké zaměření nebo nějaké specifické téma

Tentokrát jsme se vydali na tábor plný čarodějů – na tábor Harryho Pottera. Malí kouzelníci se sešli V Rozsochách na Vysočině. Tábor je zde již pátým rokem a tak jsou zde některé děti už jako doma. Téma kempu se sice každý rok mění, jedno však ale zůstává stejné – a to zaměření na osobnostně sociální rozvoj.

Letos se v Rozsochách sešlo čtrnáct kouzelníků

„Děti by si z tábora měly odnést, že skupina je víc než jednotlivec a umět reflektovat vlastní pocity“,

říká Hana Pazderová, jedna z organizátorek tábora

Ač je tématem Harry Potter, tak táborovou hrou provází děti čaroděj Bludovít. Ztratil své vzpomínky ukryté ve viteálech a ty mají dětí za úkol sesbírat během svého pobytu. Za každý splněný úkol získají jeden viteál – náramek. Když jsme na tábor dorazili, měli už náramek kreativity a odolnosti.

Je vidět, že celý pobyt zde je opravdu zaměřen na rozvoj osobnosti a děti si hodně povídají, zapisují si každý den zážitky do notýsků a celkově spolu sdílí hodně věcí. Ti, co se nestydí dokonce svoje zápisky všem přečtou nahlas. Nechybí ani společná Čarodějná píseň právě o hlavní postavě tábora Čaroději Bludovítovi.

Každý táborník si užívá po svém

„Nejvíc mě baví bojovky a taky ta spolupráce a přátelství, jaké tu máme,“

pochvaluje si desetiletý Dan

Nejmladšího sedmiletého Fandu kupodivu baví noční stezka odvahy. Většina malých čarodějů je ale pochopitelně nejvíc nadšená z toho, že se učí kouzlit.

„Naučili jsme se tady čarovat s hůlkou, ale doma zkouším i triky s kartami a věnují se kouzlení,“

říká táborník Vítek

Iveta s Miou jsou kamarádky se školy. Je jim dvanáct let a rozhodly se, že na tábor pojedou společně. I ony jsou nejvíce nadšené z kouzlení.

Nikola má Harryho Pottera moc ráda a její nejoblíbenější postavou je Hermiona. Z tábora by si chtěla odvést to, že se bude umět postavit svému strachu, k čemuž jí dopomáhají mimo jiné i noční hry.

Nejstarším o kouzelníkem je čtrnáctiletý Sebastian.

„Jsem tu už po páté a je to tady super. Baví mě hry na hřišti a taky jídlo“ pochvaluje si.

Po svačině děti vyráží do lesa, kde je čeká další příběh, kde budou vybírat, která možnost či cesta je pro ně ta nejlepší. Jen oni si určí, jak se jejich hra vyvine a kdo nakonec zvítězí.

My už jsme museli odjet, ale kouzelná sova k nám donesla zprávu, že i tentokrát všechno
dobře dopadlo.

Zdroj: Jihlavské listy, vydáno v úterý 18. 7. 2023, Prázdniny na táboře – Kouzelnická přátelství na táboře Harryho Pottera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *