Letní příměstské tábory 2021 v Rozsochách u Bystřice nad Pernštejnem​ - Volnočasovky SPORT, z. s.

Letní příměstské tábory 2021 v Rozsochách u Bystřice nad Pernštejnem

Příměstské dětské tábory v Rozsochách u Bystřice nad Perštejnem (kraj Vysočina) jsou určeny pro „táborníky“ ve věku od 6 do 13 let, kteří touží po letním táborovém dobrodružství, ale chtějí čerpat síly na další den přespáním doma. Vědí totiž, že i tak si mohou užít spoustu zábavy a neradi by o ni přišly.

Děti si vyzkouší mnoho sportovních aktivit a při tom se učí spolupráci, vyjadřování emocí i řešení různých situací. Právě v těch chvílích se učí mnoho o sobě samých i nových kamarádech – osobnostně sociální rozvoj prostě na naše tábory patří! Společně strávený čas je cestou za dobrodružstvím, které zažívají v přírodě. Na táboře vládne rodinná atmosféra, protože se všichni navzájem znají. Jsme prostě jedna velká parta.

Děti nejsou rozděleny na oddíly, takže i dva táborníci (ať už sourozenci, kamarádi) různého věku spolu mohou zažívat dobrodružství společně.

Příměstské tábory 2021

Na našich táborech jsou nejdůležitější děti a i když jim chceme zajistit maximum zážitků, pořád je bezpečí pro nás i tak prioritou.

Náš koncept příměstského tábora byl založený na potkávání se dětí i z toho pobytového, což momentálně není úplně možné. Proto jsme se rozhodli v tomto roce příměstský tábor zrušit. Omlouváme se vám za komplikace s tím spojené. Abychom vám vyšli alespoň trochu vstříc, navýšili jsme kapacitu obou turnusů, a tak můžeme „převést“ děti z příměstského táboru na běžný. Neradi bychom totiž možnost užít si dobrodružné léto malým táborníkům upřeli.

Příměstkou formu rušíme, abychom omezili kontakt dětí z pobytového tábora s veřejností. Snažíme se totiž udělat maximum proto, abychom snížili riziko přenosu případné nákazy, ale stále dopřáli vašim ratolestem to skvělé léto jako každý rok! Budeme rádi pokud využijete nabídku klasického letního sportovního tábora. Pošlete přihlášku třeba hned a pojďte se společně s námi těšit na začátek léta – na sportovní tábor Sportmánia!

Na co se mohou děti na příměstském táboře těšit

Hry v přírodě

Naší hernou jsou pole, lesy a louky… a když nám bude přáno, jako v minulém roce, budeme možná dovádět i na balících sena nebo se půjdeme koupat! Bohatý program tvoří společně dospělí i děti! Prostě nás to společně baví!

Celodenní výlet

Dobrodružství prostě v létě čeká na každém kroku a my jim půjdeme vstříc! V rámci táborového programu budeme kromě celodenního výletu navštěvovat i místa v okolí penzionu. Při příznivém počasí se vykoupeme i v rybníku!

Překvapení

Každoročně za námi na tábor vždycky přijede tajemná návštěva, která nás něco naučí. Tento rok to bude nejspíš specialista na dopravní výchovu nebo zažijeme ochutnávku rugby! Věřte, že se máme na co těšit!

O děti je postaráno po všech stránkách, tedy o bohatý program, pitný režim, celodenní stravu (oběd, dopolední a odpolední svačina).

Menší ochutnávka z našich akcí

V průběhu každého turnusu pro vás vytváříme táborový deník. Jak vypadají deníky z minulých turnusů letních táborů se můžete podívat zde – deníky.

Termíny a turnusy letních příměstských táborů 2021

Příměstská Sportmánia I.

Termín: 4. 7. – 9. 7. 2021

Cena: 2 100,- Kč

Fotky a táborový deník Sportmánia I. 2019 naleznete zde.

Příměstská Sportmánia II.

Termín: 12. 7. – 17. 7. 2021

Cena: 2 100,- Kč

Fotky a táborový deník Sportmánia II. 2019 naleznete zde.

Na sportovním příměstském táboře se můžeme těšit na různé sportovní hry více či méně tradiční, mnoho zábavy a poznávání druhých lidí. A také, jak už je naším zvykem, si budeme hodně povídat o všem kolem nás!

Sport a hry v přírodě jsou skvělým prostředkem pro posílení smyslu pro fair play a vyrovnávání se s pocity výhry i prohry. Věříme, že ke sportu obojí patří. Příměstský tábor tohoto typu je prostorem pro to vyzkoušet si mnoho nového a zjistit, co nás baví více či méně. Od každého si totiž „zkusíme“ něco. Mezi pohybovými aktivitami budeme kreslit, hledat odpovědi na zapeklité otázky nebo se koupat! 

Cena zahrnuje stravování (dopolední svačina, oběd, odpolední svačina, pitný režim), animační program specializovaný na zážitkovou pedagogiku, odměny, materiály, sportovní pomůcky, vybavení lékárničky, dopravu k lékaři v případě nutnosti i fotky z tábora v elektronické podobě.

Pokud máte jakoukoliv otázku, napište nám na info@volnocasovkysport.cz

Nemáte momentálně tolik času?

Nechte si poslat odkaz s našim příměstským táborem na e-mail.


  Zajímá vás spíše letní tábor včetně ubytování dítěte?

  I pro vás máme nabídku. Letní tábory včetně ubytování jsou ideální, pokud chcete, aby se vaše dítě více osamostatnilo. Podívejte se na naši nabídku klasických letních dětských táborů.

  Vize celého příměstského dětského tábora

  Příměstský letní tábor nabízíme pro děti, které si nejsou jisté připraveností na pobytový tábor. Rádi bychom i pro ně připravili prostor pro osobnostně sociální rozvoj během prázdnin a také nabídli „ochutnávku“ z toho, jak může pobyt na táboře vypadat. Věříme, že zážitky z táborů mohou mít velmi pozitivní vliv na osobnostně sociální rozvoj dětí.

  Příměstský tábor nabízíme během konání našeho pobytového tábora. Děti se programu účastní mezi 9:00 – 17:30 (příjezd dětí do místa konání každý den mezi 8:30 – 9:00 a odjezd s rodiči mezi 17:00 – 17:30).

  Program na příměstském táboře je spojený převážně s přirozeným pohybem, každodenními hrami v lesích, na polích a loukách, prostě s trávením prázdninových chvil v přírodě. Cílem je přispívat k harmonickému rozvoji prostřednictvím sportovních aktivit, pobytem v přírodě propojeným s „povídáním“ a rozvojem sociálních dovedností dětí. Díky menšímu počtu dětí na táboře je možné se jim individuálně věnovat.

  K tomuto cíli směřujeme pomocí aktivit, které prověřují dětskou schopnost spolupráce, komunikační dovednosti, odolnost i vytrvalost, fyzické schopnosti, které přinášejí nejen mnoho zážitků, ale i prostor pro vzájemné sdílení.

  Hned u penzionu je k tomu určené hřiště, které hojně využíváme. Součástí programu je celodenní výlet po okolí včetně návštěvy rybníka nebo koupaliště, takže si na své přijde téměř každý milovník vodních radovánek! A pro jistotu máme malý bazén hned u penzionu, abychom se v horkých prázdninových dnech mohli s dětmi v přestávkách osvěžit.

  Na táboře Sportmánia se všichni dobře znají. Každý se dostane ke “slovu”, vedoucí si na děti udělají i samostatně čas, když to zrovna potřebují. A to nejenom, když je třeba nejmenším táborníkům smutno, ale i když mají z něčeho obrovskou radost.

  Na našich táborech nikdy nechybí povídání si s dětmi, je to pro nás velmi důležité. Během dne totiž zažívají mnoho zajímavého a my k tomu přidáváme ještě kousek navíc – promítání si zažitého do běžných denních záležitostí. Děti překonávají svoje vlastní limity, zjišťují svoje silné a slabé stránky a při tom se učí i o druhých. Překonávat sami sebe, tak to k našemu táboru také patří. Zasloužená odměna v podobě zážitků je potom pro děti velkým potěšením.

  A tak je to i v životě. Pro mnoho dětí jsou naše tábory úplně první zkušeností, a tak se na ně přihlašují s pocitem, se kterým si neví mnohdy rady. O to je jejich radost větší, když po skončení mohou říct: „Bylo to skvělý a příští rok tady chci být znovu.“

  Zmínka o našem posledním táboře na webu Adam.cz

  Líbí se Vám naše příměstské tábory? Pošlete nás do světa!

  Vedoucí na příměstských letních táborech

  Tým Volnočasovkek SPORT, z. s. baví tvořit zážitkové programy pro děti a mládež.

  Naši vedoucí jsou parťáci při cestách za dobrodružstvím, kteří podporují fajn atmosféru, vstřícné prostředí a vzájemné dobré vztahy mezi dětmi.

  Programem to nekončí, spousta věcí, ze kterých se skupiny a potažmo jednotlivci učí, probíhá mimoděk…na obědě, při cestě do lesa nebo při sezení v autobuse. Zážitky z tábora se tvoří 24 hodin denně a my u toho chceme být!

  Náš základ tvoří trojice vedoucích – Hanka, Marek a Boris.

  Podívejte se, jak probíhaly naše tábory v roce 2020

  V minulém roce byl výlet za dobrodružstvím dětí opravdu pestrý! Na malou ochutnávku se můžete podívat třeba hned!

  Fotky a táborový deník Sportmánia I. 2020.

  Fotky a táborový deník Sportmánia II. 2020.

  Další informace ohledně táboru

  Režim příměstského táborového dne

  8:30 – 9:00 Příjezd
  9:00 – 12:15 Dopolední program (včetně svačiny)
  12:30 Oběd
  13:00 – 14:30 Zasloužený odpočinek s deskovými hrami či volitelným klidovým programem
  14:30 – 17:30 Odpolední program (včetně svačiny)
  17:30 – 18:00 Odjezd

  Harmonogram se může lehce měnit v návaznosti na připravený program (budete dopředu informováni).

  Kde se bude příměstský tábor pořádat

  Ubytování dětí během celého tábora bude v apartmánech v malebné vesnici Rozsochy v penzionu U Pazderů (Rozsochy 92, 592 57). Tato lokalita je příhodná k podnikání různorodých výletů do přírody, k vodě nebo do města. Program si můžeme zpestřit v blízkém městě Bystřice nad Pernštejnem návštěvou vybavené sportovní haly s vnitřním i venkovním bazénem.

  Součástí ubytování je travnaté hřiště, společenská místnost i venkovní posezení nejenom pod pergolou. Výhodou místa pobytu je bezprostřední kontakt s přírodou, kapacita ubytování vybízí, aby zde byly ubytovány pouze děti z tábora. Tato podmínka je pro nás klíčová, aby bylo možné s dětmi vytvořit skupinu, v níž si budou vzájemně rozumět.

  Účastníci jsou tedy ubytováni ve třech apartmánech s celkovou kapacitou 25 – 30 lůžek, každý apartmán má své sociální zařízení i malou kuchyňku. Hned u penzionu je možnost parkování.

  Ubytování pro tábor

  Příjezd a odjezd z příměstského táboru

  Dopravu na a z tábora si rodiče zařizují vlastní.

  Pokud budete cestovat s dětmi vlakem do zastávky Rozsochy, organizátoři pro Vás na nádraží přijedou. Prosím, napište nám tuto prosbu do e-mailu na adresu info@volnocasovkysport.cz. Prosíme o vaši dochvilnost, aby opoždění nenarušovalo celý tábor.

  Přihláška na příměstský dětský tábor Sportmánia 2021

   Vyplňte prosím údaje o účastníkovi:

   Chystá se na tábor / příměstský tábor poprvé
   AnoNe

   Vyplňte prosím údaje o rodiči (zákonný zástupce):

   Turnus(y) na které chcete dítě přihlásit:

   Příměstská Sportmánia I.Příměstská Sportmánia II.

   Podmínky:

   Cíl táboru

   Cílem příměstského tábora Sportmánia je rozvíjet děti po stránce osobnostní prostřednictvím zážitkových aktivit v přírodě a s přírodou. Důraz je kladen na sebepoznání i poznání druhých a osvojení si efektivní komunikace s druhými. V rámci tábora děti zažijí mnoho různorodých aktivit sportovního i uměleckého zaměření díky celotáborové hře, ve které bude moci každý rozvíjet svůj potenciál.

   Účast na táboře předpokládá dobrovolnou účast a spolupráci účastníků, respektování táborového řádu a pokynů vedoucích. Upozorňujeme na možnost řešit opakované závažné přestupky po domluvě s rodiči i vyloučením z tábora na vlastní náklady účastníka.

   Poučení o platbě

   1. Rezervace místa na příměstském táboře pro dítě je provedena na základě vyplněné přihlášky a zaplacené zálohy 1 200 Kč, která musí proběhnout nejdéle do 7 dnů od odeslání on-line registrace.
   2. Celková cena příměstského tábora je 2 100,- Kč. Cena zahrnuje celkový pobyt na táboře s celodenní stravu (oběd, dopolední a odpolední svačina) a bohatý program. Celková cena tábora musí být uhrazena nejpozději do 15. 6. 2021.
   3. Plaťte prosím bankovním převodem na č. ú. 2701164736/2010. Přihlášky přijímáme podle data zaplacení do vyčerpání kapacity tábora. Variabilní symbol je rodné číslo dítěte.
   4. Váš zaměstnavatel Vám může přispět na pobyt pro děti. Na tuto možnost se prosím u něj informujte. Potvrzení o přihlášení Vašeho dítěte na tábor Vám rádi vydáme. Fakturu pro Vašeho zaměstnavatele vystavíme na základě jeho písemné objednávky s uvedením jeho adresy a IČO popř. bankovního spojení.
   5. V případě potřeby Vám vystavíme potvrzení o účasti dítě na letním příměstském táboře pro zdravotní pojišťovnu.
   6. Storno poplatky:
    • V případě, že za Vámi přihlášené dítě zajistíte náhradníka, je storno poplatek 0 Kč.
    • Při zrušení přihlášky od zaplacení zálohy až do 15 dne před zahájením letního táboru je storno poplatek roven výši zaplacené zálohy (tzn. 1 200 Kč)
    • Zrušení přihlášky 14 – 3 dny před začátkem tábora je storno poplatek 75 % z celkové částky za tábor
    • Zrušení přihlášky 2 a méně dní před začátkem tábora je storno poplatek 100 % z celkové částky za tábor
    • Při onemocnění dítěte v průběhu tábora a nutnosti jeho odjezdu se peníze nevrací

   Prohlášení:

   Přihlašuji své dítě závazně na příměstský tábor Sportmánia a souhlasím s cílem a programem tábora. Budu respektovat instrukce pořadatele. Jsem si vědom, že bez odevzdání řádně vyplněného „Potvrzení o bezinfekčnosti“ a „Posudku o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci a škole v přírodě“ nebude účastník do příměstského tábora přijat.

   Souhlasím s tím, že v průběhu akce bude pořadatel provádět fotografickou dokumentaci průběhu tábora a vytvořené fotografie zveřejní pro reportážní, propagační a jiné účely související s činností a posláním spolku.