fbpx

ZŠ Šenov – tři 3. třídy – 2023

Škola v přírodě pro ZŠ Šenov byla pořádná plavba. Znenadání se totiž vylodili na Bílé piráti a přichystali pro žáky třech třetích tříd pořádné překvapení. Každé odpoledne od 29. do 31. 5. 2023 s námi 50 dětí odplouvalo na vlnách zábavy, nových zkušeností a dovedností.

Pondělí

První den školy v přírodě se seznamuje nejenom sami navzájem, ale i s pirátským kodexem. Všichni toužíme po tom si plavbu pořádně užít a to bez společné domluvy nešlo. Hned potom ověříme hrami, jak dobře známe členy naší třídní posádky, než dojde k rozdělení každé třídy na 2 skupiny. Prvním úkolem je nakreslit svoji vlastní velkou loď, která symbolizuje, že jsme všichni na jedné palubě.

Úterý

Cestování po ostrovech nabírá na obrátkách. Balíme se na naši pirátskou plavbu, sbíráme a zapamatováváme si mořeplavecká moudra a krmíme papoušky. U toho zkoušíme naši vytrvalost, týmového ducha i duchapřítomnost.

Středa

Naše pirátské putování končí. Čekají nás poslední tři úkoly, které ověří naše schopnosti. Ale také vyrábíme vzpomínkové sovičky, do kterých si kreslíme a píšeme, co jsme na naší plavbě školou v přírodě zažili. Nakonec ještě nasbíráme pár valounů zlata a cesta k pokladu může začít…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *