Kdo přispívá na dětské tábory - Volnočasovky SPORT, z. s.
Stůl na němž je papír s nápisem FINANCE a pod ním jásající postavičky a jedna z nich získala benefit, na stole je dále počítač, diář a květina.

Kdo přispívá na dětské tábory

Kdo přispívá na dětské tábory může být jednou z otázek, na kterou se rodiče ptají. Léto je poměrně dlouhá doba, kdy děti nechodí do školy a rády by zažily prázdninová dobrodružství. Bohužel ve výběru tábora hrají roli i finance. A na koho se tedy můžete obrátit?

Zdravotní pojišťovny

Zdravotní pojišťovny podporují zdravý vývoj dětí i mládeže, podporují většinou zdravý životní styl všech skupin obyvatel. Příspěvků, které můžete využít, je poměrně mnoho a to nejčastěji určených na dlouhodobou pravidelnou aktivitu jako jsou kroužky spojené právě s pohybem. Na letní dětské tábory jich však v současné době přispívá méně.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna přispívá nově 1 500 Kč na tábor pro děti od 6 do 16 let delší než 4 dny. Může se jednat o pobytové i příměstské tábory. Pro uplatnění si stačí stáhnout formulář, nechat vyplnit od organizátora tábora a dodat na pojišťovnu nejpozději do 6 měsíců od data vystavení dokladu o úhradě.

Oborová zdravotní pojišťovna přispívá prostřednictvím VITAKARTY, kde si postupně můžete ukládat body. Tato pojišťovna přispívá cca 1 000 Kč na tábor, v některých případech i více (maximální částka může být až 10 000 Kč).

Revírní bratrská pokladna umožňuje čerpat příspěvek až 1 000 Kč na tábor dlouhý min. 7 dní pro dítě do 18 let. Stačí si z jejich webu stáhnout potvrzení a nechat vyplnit organizátorem tábora. Nově od roku 2020 lze čerpat i na příměstský tábor!

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda přispívá svým pojištěncům na dětské tábory pro děti ve věku 4 – 18 let částkou 700 Kč. Doložit je třeba vyplněnou žádost o příspěvek na zdravotní programy pro rok 2020 a doložení prokazatelného dokladu o zaplacení.

Vojenská zdravotní pojišťovna poskytuje příspěvky na prevenci. Ročně lze vyčerpat tři různé příspěvky z preventivních programů a neomezené množství slev v BeneFit Klubu. Jednou z možností je i čerpání podpory na letní sportovně pohybový pobyt konaný v období od 29. 6. 2020 do 31. 8. 2020, do kterého by mohl spadat i sportovní tábor. V tomto případě je však dobré se u pojišťovny raději ještě ujistit. Pro uplatnění je nutné poté vyplnit žádost.

Zaměstnavatel

Rozsvícená žárovka jako znak dobrého nápadu

Někteří zaměstnavatelé nabízejí jako benefit uhrazení tábora. Nebojte se ptát, zda na něco takového máte nárok. Pro organizátora tábora to často pouze znamená, že vystaví fakturu pro uhrazení či potvrzení o platbě. Někdy mají zaměstnavatelé už „nasmlouvaná“ místa na táborech či portál, z něhož můžete tábor vybrat. Je dobré se včas informovat.

Úřad práce

Nárok na mimořádnou okamžitou pomoc jako dávku hmotné nouze mají rodiče dětí, jejíž příjem se nachází na hranici minima. Pro orientační výpočet můžete vyzkoušet kalkulačku. O dávku je třeba zažádat na Úřadu práce dle vašeho bydliště.

Pokud jedete na tábor s námi, dejte nám prosím vědět a veškerá potvrzení vám rádi vystavíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *