ZŠ Šenov – 2019 - Volnočasovky SPORT, z. s.

ZŠ Šenov – 2019

Jako vždy, i při tvorbě programu pro Základní školu Šenov, jsme byli kreativní. Chtěli jsme uspořádat co nejzajímavější zážitek ze školy v přírodě, ale měli jsme na to jenom jeden den! Našich 5 vedoucích se tedy vydalo zařídit jednodenní program pro 3 třídy třetích tříd! Dohromady na nás v Pekárnách Rališka čekalo 80 dětí, které se těšili na výlet za dobrodružstvím, tentokrát s detektivy! 

Takový detektivní den začal opravdu „zostra“, všichni totiž víme, jak náročná práce detektivů může být. Ale zažít si to na vlastní kůži, to je něco trochu jiného. 

Hned od rána nám nad hlavou svítilo sluníčko a věděli jsme, že nás čeká hezký červnový den. Děti jsme hned na začátku rozdělili do skupinek a pod vedením našich vedoucích si vytvořili detektivní průkazy. Není to totiž jenom tak, být detektivem! Na místo činu přece jen tak někdo nemůže, to dá rozum…

Dopoledne měli naši malí detektivové za úkol zaznamenat všechny detaily z místa činu tak, aby je mohli zodpovědně odevzdat do detektivní kanceláře. A věřte, že to nebyla jednoduchá práce! Vyžadovala soustředění, preciznost a týmového ducha. Což využili i při další aktivitě, kde využili hlavně rychlost a bystrou mysl. Jejich úkolem bylo co nejrychleji odhalit charakteristiky zlodějů, které se nám rozšířili po lese! Nebylo toho málo, a tak většina z nás přivítala poobědový polední odpočinek s povděkem. 

Odpoledne, tak to už bylo úplně jiné kafe! Celý náš „tábor“ totiž obklopili banditi, a že byli skoro na každém rohu, to ani neváhejte! Naším úkolem bylo je všechny najít, identifikovat a najít jejich Big Bosse. A tak se členové všech našich detektivních kanceláří rozeběhli do všech světových stran, aby ta jejich všechny pochytala! A víte, co na tom bylo nakonec nejlepší?! Že jsme všichni spojili síly, protože by to ani jedna sama nezvládla! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *