Sportmánia tábor II. turnus 2020 - Volnočasovky SPORT, z. s.

Sportmánia tábor II. turnus 2020

Termín: 12. – 19. 7. 2020

Na sportovním táboře Sportmánia se děti mohou těšit na různé aktivity pohybového i výtvarného charakteru. Kromě různých her, sportovních klání i putování v přírodě se mohou speciálně těšit i na seznámení s hrou rugby nebo na noční hru!

Naši vedoucí pro druhý turnus letního táboru 2020:

Marek
Petra
Petra
Hanka
Saša
Saša

Den 0 – Sobota

Jeden turnus odjel právě odjel a naši vedoucí se už chystají na druhý běh! Už zítra se malí táborníci rozloučí s rodiči, aby si týden mohli hrát, seznamovat se s ostatními a užívat si přírody!

Skoro vše je už připravené, a tak zbývá vedoucím jenom doladit poslední detaily! A zítra už zase hurá na další dobrodružství! Už zítra se těšíme na všechny!

Den 1 – Neděle

Naše táborové dobrodružství dneska začalo – příjezdem a ubytováním malých táborníků. Mnoho z nás zažilo své „poprvé“ na táboře. Vybalování a ubytování se jsme zvládli už před obědem. Starosti některých rodičů, jak si dáme tašky do penzionu, se brzy rozplynuly, protože jsme si pomohli navzájem! Starší pomohli mladším, tak jak to má přece být!

Než jsme se vydali na vydatný oběd, stihli jsme si ještě projít pravidla, která nám pomáhají, abychom mohli být kamarády pro druhé. Ve dvojicích jsme je dokonce museli zkusit předvést pantomimou, to vám byla švanda!

První polední klid byl opravdu klidný, někteří si malovali a další si ve společenské místnosti hráli hry. A utekl hrozně rychle a už na nás čekal první táborový dopis!

Věřili byste, že máme v blízkém lese duchy? A Ti nám připravili dopis…který se jim bohužel rozsypal. Všichni jsme se pěkně zapotili, abychom dopis sestavili. Stálo to však za to! A před večeří už na nás čekala u pomníku nad vesnicí odměna – táborové deníčky!

Díky nim budeme mít prostor si každý den zapsat, co se nám na táboře líbilo. Už teď se těšíme, až ho budeme moct ukázat i našim příbuzným. 

Po večeři jsme se vydali na večerní hry na hřiště, někteří hráli fotbal, trénovali gymnastiku nebo okupovali pirátskou loď. Pěkně jsme si ještě zaskotačili, abychom se do penzionu vrátili pořádně unavení.

Po přečtení dvou příběhů Včelích medvídků jsme se vydali hned do našich přechodných pelíšků a už teď se těšíme, co nám další den přinese!

Den 2 – Pondělí

Ráno na nás vykukovalo sluníčko, a tak se nám o to líp vstávalo. První rozcvička stála za to, a tak jsme se hned před snídaní pěkně „rozproudili“. A to jsme ještě nevěděli, co si na nás duchové lesa připravili!

Cestu do Kundratic, kde jsme měli hledat dětské hřiště. „A proč“, běželo nám celou dobu hlavou. Odpověď jsme našli záhy, schovali nám tam rozmístění našich táborových týmů. Rozdělení nám však zašifrovali morseovkou!

To byla pěkná zábava, většina z nás totiž o této abecedě ještě moc neslyšela. To nám však nezabránilo, abychom jména rozšifrovali. A tak vznikl tým Papoušků, Borců a Skautů!

Když jsme pak měli chvilku času, přišla za námi stará babička, jestli bychom jí něco hezkého namalovali před dům! Plníme přání na počkání, takže jsme jí tam udělali pěkný obrázek!

To je vesnice, jak se patří.

Po poledním klidu jsme měli další pěknou lapálii, duchové lesa nás pozvali k sobě! Měli však strach, že se u nich neumíme chovat.

Dalším naším úkolem bylo tedy naučit se pravidla lesa. Po dnešku už víme, co lesu škodí a naopak pomáhá. A za odměnu jsme se potom zchladili v bazénu! Večer jsme si dali dvě hitovky – přehazku a „Bang“.

Máme za sebou sice celý den, ale i na večerní program si vždycky najdeme energii. A pak už večerní hygiena, čtení pohádky a alou na kutě!

Zítra je přece taky den!

Den 3 – Úterý

To byl zase den jako malovaný! Už od rána nám stačila pouze trička a kraťasy, protože nám nad hlavou krásně svítilo sluníčko. Na snídani jsme tedy přišly s dobrou náladou a hned po ní si s chutí zase nakreslili do našich deníčků, co se nám v minulém dni líbilo.

Před obědem si pro nás duchové vymysleli opravdu „vymazlený“ úkol, u kterého jsme se všichni „zničili“. Záleželo totiž jenom na náhodě, jestli si budeme moct vyzvednout kýžené lístečky a nasbírat body. Červená a černá se pěkně střídala a dala nám pěkně zabrat!

Po poledním klidu, při kterém jsme sbírali síly na odpoledne, jsme vyrazili na výlet. Sbalili jsme batůžky, plavky, čepice, opalovací krémy, flašku a vyrazili k rybníku! Užili jsme si koupání, hraní na pirátské lodi na žraloky i opalování. Prostě klasická letní koupačka.

Tak se nám protáhla, že jsme museli posunout večeři. Ale to nám nevadilo, hlavně, že jsme si mohli užít kamarádů, léta a chvil u vody.

Večerní program už byl opravdu jen na rychlý Bang, dovádění na balících a házení si frisbee! A pak rychle do sprch, na večerní pohádku a do hajan!

Den 4 – Středa

Obávali jsme se bouřky, která se nám dlouho vyhýbala! Od rána jsme si užívali sluníčka a toho využili i duchové!

Připravili si pro nás hned z rána záludné úkoly, jak někteří z nás pojmenovali – trénink mozku! Jako by nestačilo obyčejné běhání, my u toho museli ještě počítat. Čísla od jedné do sta už snad nechceme ani vidět! Ale ta odměna!

Zase jsme nasbírali další body do naší celotáborové hry.

Na startovní čáru se prostě připravili všichni Skauti, Borci i Papoušci a začalo pěkné skandování. Všichni navzájem si prostě fandili.

A když jsme se dost uběhali, rovnou jsme zavítali i do našeho bazénu. A kdo měl zrovna chvilku času, využil ji k přehazované, psaní dopisů či pohledů.

Odpoledne nás totiž čekala cesta na poštu a taky do obchodu! Už jsme se opravdu těšili, až doplníme naše zásoby slaného i sladkého. Energii prostě doplňujeme každý jinak.

Ještě před večeří jsme stihli dát rychlé hraní na hřišti, trochu ručkování i bosé pobíhání po skvěle posečené trávě. Jsme celkem unavení, takže jsme si po večeři už jenom chvíli hráli, poslechli si pohádku a utíkali do postelí. Večerka byla o chvilku dřív, abychom se na další den pořádně vyspali!

Den 5 – Čtvrtek

To byl zase den, říkali si malí i větší táborníci! Plný opravdu různorodých aktivit! Bez pravidelné rozcvičky už si snad ani naše rána neumíme představit, takže nás pěkně rozproudila na celý den!

Po snídani si na nás duchové lesa totiž vymysleli další trampotu – v lese byla invaze a nějací záškodníci tam rozvěsili fáborky a my je museli sbírat! To vám bylo úplně skvělý, protože jsme tam našli různé barvy i velikosti a z nich jsme museli potom vytvořit pěkně dlouhého hada…to abychom ostatním i sami sobě dokázali, že jsme prostě skvělí! Ale to ještě nebylo nic proti tomu, co následovalo potom!

Už jste někdy hráli outdoorové „Člověče, nezlob se.“ Mno, hráli jsme tři kola a dokážete si představit, co to mohlo znamenat pro někoho, kdo třeba 3x hodil „šestku.“ To se nám panečku naběhal…A byli tací…štěstí se prostě někdy odvrátí…tak jak už to i v životě bývá.

Na oběd jsme měli „bojovku“, vydržet při jídle mlčet! Vy nás znáte, takže si asi dokážete představit, že to pro některé z nás byla opravdová výzva. 😀 A za odměnu jsme dostali delší polední klid, který se nám hodil na regeneraci sil na odpolední ragby. To byla švanda! A ať nám nikdo neříká, že ragby je jenom pro kluky!

Trenér místního ragbyového týmu z Bystřice n. Pernštejnem nám ukázal, že talent na tuto hru může mít každý! Točili jsme dokonce 3 týmy a zkusili si téměř vše, co k ragby patří. Dokonce i vedoucí Marek se Sašou si zkusili, jaké je to druhému vzít míč…a my jsme hrozně fandili – oběma!

Po ragby jsme se přemístili pod pergolu a uviděli, že je na ní had z bonbónů! To měl totiž táborník Filípek narozeniny, takže jsme mu pořádně popřáli a jako správní kamarádi, pomohli mu bonbóny sníst. 😀

A po večeři jsme si mohli zvolit, co budeme dělat. Běhali jsme po hřišti, házeli si frisbee nebo s míčem. Večery už si můžeme vždycky vybrat, jakou aktivitu si zvolíme.

A pak hned alou na pohádku a do postýlek…vždyť zítra je taky den!

Den 6 – Pátek

Tábor je stále v plném proudu a jedeme opravdu „bomby.“ Od rána jsme v akci, a to při rozcvičce, snídani i dopoledním programu. Včera nám sice odjel jeden z táborníků na fotbalový kemp, ale ani to nás nerozházelo. Borci, Papoušci i Skauti podávali skvělé výkony.

Dopoledne nám duchové lesa opět nechali dopis, ve kterém nás pozvali ke hře outdoorového Dobble!

Že nevíte, co to je? Zeptejte se nás, protože my se u toho pěkně zapotili. Hledali jsme sluníčka, kry, kytky, blesky a mnoho dalšího, jen abychom byli co nejrychlejší. A že jsme pěkně lítali, to je jasné. A protože jsme si vedli skvěle, hned navázali hrou DUSDUS, kdy jsme se proměnili v různá zvířata na potravním řetězci.

Během poledního klidu nám trochu zapršelo, ale odpoledne už to bylo v pohodě. Duchové jsou teď velmi akční (asi jsme je my sami tak zaktivizovali :D), tak nám hned odpoledne dali další běhací úkoly. Tentokrát u toho ještě mapovali, kolik toho víme o zvířatech. Jak kdybychom toho neměli dost z dopolední hry DUSDUS 😀

Odpoledne jsme si vyzkoušeli, jaké charakteristiky různá zvířata mají díky outdoorové verzi hry Umí prase létat. A kladli jsme si tam různé otázky, jestli je Veverka masožravec, jestli má lachtan ploutve, jaká zvířata jsou chráněná a mnoho dalšího. Nejenom naše nohy, ale i mozkové závity dostaly pěkně zabrat.

A to už vůbec nemluvíme o tom, co se stala po večerních hrách! Mysleli jsme si, že jako tradičně, půjdeme do postelí a přečíst si pohádku. Místo toho jsme ale na pergole našli dopis od duchů, kteří nás pozvali do lesa na noční hru!

A to vám povíme, že to bylo teda ještě větší dobrodružství! Museli jsme překonat strach i únavu, ale zvládli jsme to! Jsme prostě skvělí!

Den 7 – Sobota

Sobota je posledním plným dnem aktivit! Zítra už jedeme domů, a tak si užíváme plnými doušky. Po noční hře jsme měli zrušenou rozcvičku, takže náš den začal až snídaní. Po ní jsme si opět kreslili deníčky, mluvili o tom, až vám je budeme moct ukázat a sami navzájem jsme si povídali o našich kresbách.

A hned po nich nás duchové „zahnali“ do penzionu na poslední týmovou hru, ve které si ověřili naši kreativitu a schopnost naučit se různé pohyby.

Používali jsme ruce, nohy i „pamatováka“! A bylo to fakt vzrůšo, po kterém jsme hned byli odměněni. Za naše chování a zapojení na táboře jsme dostali diplomy. Každý za něco trochu jiného, podle toho, co se na táboře projevilo.

Po vydatném obědě jsme se rozutekli na pokoje a užívali si společně stráveného času. Hned po poledňáku pro nás nechali duchové dopis, ve kterém nás upozornili, že nás zvou do svého domova. A jak se tam dostaneme, to nám může říct jenom pošťák Boris.

A kde pošťáka najdeme? Tam, kde může hrát fotbal, protože ho prostě miluje! A tak začalo putování až do lesů za vesnicí, kde na nás čekal už zasloužený poklad.

Hned v penzionu jsme si drobné pozornosti rozebrali a pro vzpomínku si nechali podepsat většinu dětí i vedoucích.

Potom jsme se chtěli naposledy proběhnout na louce s balíky a užít si jich. Bohužel nás přepadl liják a všichni jsme pěkně zmokli!

Na poslední den nám tedy pěkně čvachtalo v botách. Naštěstí máme každý ještě nějaké na přezutí. Chvíli to vypadalo, že poslední večeře nebude tradičně u opékání špekáčků na ohni, ale nakonec prudký déšť skončil.

A my jsme se mohli k ohni v klidu posadit, opéct si buřty, povídat si i zazpívat u kytary. To byl zase krásný večer! A po pohádce jsme se uložili do postelí a už se začali těšit na vás všechny.

Bylo toho hodně, co jsme zažili, a většina se těší, až vám to bude moct vyprávět!

Den 8 – Neděle

Každé dobrodružství jednou končí. To naše na Vysočině není výjimkou.

Dneska jsme odjeli zase do svých domovů. Tak jako jsme se těšili na tábor, podobně jsme to cítili i s cestou domů. Před odjezdem jsme si ještě stihli povídat o tom, co nás bavilo na táboře a jaké to naše putování vlastně bylo.

A pak už jenom hurá domů, otevřít deníčky a prostřednictvím nich vám povědět, co jsme všechno zažili. Občas nám možná dojdou slova, ale nebojte, vzpomeneme si! Jenom toho bylo prostě tolik, že si nemůžeme všechno hned vybavit. Při odjezdu jsme se pěkně „poloučili“, objali a slíbili si, že se třeba ještě někdy uvidíme.

A také si popřáli navzájem hezký zbytek léta. A mnoho dalších letních dobrodružstvích!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *