fbpx

Brněnský tým přijede dětem na tábor ukázat famfrpál

Na první turnus tábora přijede dětem ukázat famfrpál tým Banshees. Malí kouzelníci si budou mít prostor pod taktovkou členů oficiálního týmu vyzkoušet, jak taková hra vypadá. Ve středu 5. 7. 2023 v 15:00 na naší louce před penzionem U Pazderů proběhne ukázka hry. Máme z toho velkou radost, o kterou bychom se s Vámi chtěli podělit. Pokud byste se chtěl někdo přijít podívat i z řad veřejnosti, budete vítáni. Máme ještě pár volných míst na 1. turnusu, takže kdybyste tento zážitek chtěli dopřát svým dětem, přihlásit je můžete hned dnes.

Famfrpál je hra původně dobře známá pouze z knih Harryho Pottera.

Stejně jako v knížkách a filmech je na hřišti o velikosti hokejového kluziště v jednu chvíli sedm hráčů a čtyři míče. Camrál, podfouknutý míč na volejbal, dva Potlouky, které představují míče na americké rugby, a jedna Zlatonka.

Jan Trnovský, rozhovor pro iRozhlas

Určitě si pamatujete, jak dostal Harry svoje první koště Nimbus 2000, které bylo jeho klíčem do týmu Nebelvíru. A hra se stala symbolem kamarádství, soubojů, ale i fair play. Létající košťata sice v mudlovském famfrpálu nečekejte, ale ani to k získání netradičním zážitkům nebrání! Věříme, že stejně jako pro hlavní hrdiny, i dětem na táboře může hra mnohé přinést.

Proč patří famfrpál na náš tábor?

Rozvíjí motorické dovednosti a celkovou fyzickou kondici dětí. Famfrpál si můžeme s trochou fantazie představit jako míčový sport, něco mezi rugby, házenou a vybíjenou. Při hraní děti běhají, skáčou a kouzlí s míčem.

Podporuje týmovou spolupráci a komunikaci. Ve hře mají hráči různé posty, které zastávají (útočník, odrážeč, brankář a chytač). Děti se tím učí být součástí týmu, ale i vzít zodpovědnost za roli a její náplň.

Rozvíjí rozhodovací dovednosti a strategické myšlení. Během hry musejí děti rychle reagovat na situace, přijímat správná rozhodnutí a plánovat. To je skvělý trénink pro rozvoj jejich kognitivních schopností.

Přispívá k budování sportovního ducha. Fair play, schopnost dodržovat pravidla, respektovat soupeře a přijímat vítězství i porážku. Ideálně s klidem. To vše se bude dětem v životě hodit.

Přináší radost a zábavu. Netradiční sportovní hra spojená s kouzelnickým světem přináší vzrušení a nové zážitky.

Přijďte se podívat!

Famrpál už dávno není jenom sport pro fanoušky Harryho Pottera, jak nedávno napsali Novinky.cz. Přijďte se na tento netradiční sport podívat ve středu 5. 7. 2023 od 15:00 na louku před penzionem U Pazderů (Rozsochy 92, 592 57). Brněnský tým Banshees vytvoří podmínky, aby si famfrpál mohly děti z tábora zahrát. A Vy je můžete podpořit jako diváci.

Dejte nám vědět, jestli dorazíte na mail info@volnocasovkysport.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *